Smutný muž se při pohledu na fotografii lehce usmál. Je to jen pár let, ale jeho podoba se značně změnila k horšímu. Delší kadeře, pod nimiž pátral po zlatých žilách nebo klokanech, prošli proměnnou jakou prochází den. Slunce nejprve stoupalo vzhůru, v poledne života se tyčilo nad celým podnebesím jemuž dodávalo svou živoucí sílu. Vlasy to napodobovaly a zabarvily se do zlatova. Nyní ale nastal podvečer, slunce se pomalu chystalo ke spánku a pozvolna klesalo, vlasy zkrátly a zešedivěly. Muż se zhluboka nadechl, odplivl si, procvičil hlasivky několika základními nadávkami, natáhl si podkolenky, políbil vlastní portrét na stěně a vyrazil k oplocenému areálu s oranžovou drtí a sítěmi, do kterých se chytají špatně nasměrované žluté chlupaté koule s černou gumou uvnitř. Oblíbený turnaj smíšených dvojic v Blatné se konal 13.7. a sešlo se celkem 16 dvojic (tj. 32 lidských bytostí).
V skupinové části všechny nasazené dvojice potvrdily své papírové předpoklady a setkaly se v semifinále, což značí bystrý vhled managementu turnaje. Stichen (štychovat, být štychař – vodit účinkujícího na scéně) -wirth (hospodský nebo i hospodář) zdatně dovedl svou účinkující tenisovou partnerku Nedošínskou (ne-dušín? opak dušínství: anti-Mirek Dušín?) na scénu semifinále. V této fázi však již podlehli silné dvojici Švejdů (apelativum švejda s významem „hrubý člověk“). V druhém semifinále pak Kulhánek s životní i tenisovou partnerkou Janou bohužel zakulhal a prohrál s dvojicí Havran, Malečková. Vzrůstem malé Malečkové chybělo k dalšímu vítězství tohoto turnaje doopravdy maličko. Dvojice Švejdů však narozdíl od Kulhánka vyvrátila význam slova švejdat (švejdat, tj. „šmatlat“, „pajdat“) a jakýmsi způsobem se jí podařilo zvítězit. V boji o 3. místo již jasně dominoval i Kulhánek, který se možná popřením švejdění inspiroval. Pozn. významy jmen jsou rozváděny pouze v rámci filozofické (filo-sofia – láska k moudrosti) diskuze a autor v žádném případě netvrdí, že dané osoby musí dané vlastnosti nutně nosit.
- Švejda, Švejdová
- Havran, Malečková
- Kulhánek, Jana
- Stichenwirth, Nedošínská
Formální část turnaje byla za námi a na řadě byla volná zábava a diskotéka. Nebudeme raději blíže rozvádět pokračování natáčení filmu Hříšný tanec, které nastalo, ani michání lektvarů a upřímnou alchymistickou snahu o nalezení kamene mudrců pomocí konzumace lektvarů síly, moudrosti, přírody a kontroly. Jak to tak ale v projeveném světě bývá, snaha mysli se unaví a k Pravdě pomůže bytosti až sama Boží vůle do které je osobní vůle odevzdána. Chlapec od dětství dojížděl do Březnice a později do Písku, kde hledal něco co nemá. Myslel si, že hledá lepší způsob jakým zasáhnout žlutou chlupatou kouli s černou gumou uvnitř. Právě zde na diskotéce se však ocitl právě v ten čas a na tom místě, kde něco jiného zasáhlo jeho. Mlčel a věděl, že už nikdy nebude nic jako dřív. Dáno do slov by zněl ten pocit asi nějak takto: „Pořád chodím v mlze. Jak to, že trvá tak dlouho, než budu čistě umytý?“. V tu chvíli se nad dějstvím spustil liják a chlapec se zřekl všech vymyšlených ideálů a zůstal nahý v nahém životě. A chodil Enoch stále s Bohem a nebyl více viděn; neboť vzal ho Bůh.
Smutný muž se při pohledu na chlapce trpce usmál. Je to jen pár minut, ale chlapcova podoba se změnila k lepšímu. Jejich pohledy se střetly a přesto se starší muž cítil, jako že hledí do očí sám sobě. Cítil se nahý a pocítil strach, který se snažil rychle setřást. Odplivl si, střídmě zanadával a odešel. Země je taková, jakou ji jeho oko vidí a jeho oči ji vidí jako zlou, takže je velmi těžké vidět ji jako čistou, vidět dovnitř, do ráje.
Tenisový klub Blatná se těší na to, co nás čeká a nemine, i příště 🙂 Následující týden můžete zajít na turnaj dvouher Blatná OPEN a o týden později pak turnaj veteránů!
Více fotek zde! (tentokráte je jich hodně a to i z volné zábavy)